mapa
poende

Za výhledy Na Mlázovický Chlum (24,9 km)

Z náměstí vyjedete směrem na Jičín. Bezprostředně za městem u rybníka odbočíte po cyklistické trase č. 4096 do Lánů a Hřídelce, kde můžete navštívit geologicky a rozhledově zajímavou Horku.
V Hřídelci (opravený kostel sv. Jiří) na křižovatce odbočte vlevo a po silnici do Chotče (kostel s náhrobky a tvrziště).
Na hlavní silnici vpravo a záhy vlevo do Mlázovic (kostel, tvrziště, bývalé lázně). V Mlázovicích na náměstí narazíte na cyklotrasu č. 4085, po které dojedete do Konecchlumí (dominantní barokní kostel s křížovou cestou od Vladimíra Komárka, zbytky po tvrzi Viléma Konechlumského z Konecchlumí popraveného na Staroměstském náměstí r. 1621).
Pod kostelem v Konecchlumí odbočte po asfaltové silničce vzhůru ke kostelu.
Náš okruh odbočuje vlevo a záhy polní cestou vpravo nad kostel k pískovcové mohyle. Přejedete pěší červenou turistickou trasu a dáte se lesní cestou za mohylou po jižním svahu Mlázovického chlumu, která vás dovede do Vojic (první venkovský pomník M. Jana Husa, lomy na pískovec).
Až přijedete v obci na asfaltovou silničku, dejte se po ní vlevo vzhůru. Pojedete serpentinou kolem házenkářského hřiště. V horní části obce (před kapličkou) protnete pěší zelenou značku a po široké cestě budete pokračovat do lesa. Široká lesní cesta odbočí vlevo a dovede vás na křižovatku pěších turistických tras pod Maxinec.
Vy se vydáte širokou lesní cestou po modré pěší značce směr Mlázovice. V místě, kde modrá značka odbočuje prudce vlevo, se vám naskytne nádherný výhled na Mlázovice, Bradlec, Kumburk a Tábor. Vy opustíte modrou a budete pokračovat v klesání po široké lesní cestě (výhled na Krkonoše) až na okraj lesa a na silnici, kde u křižovatky na okraji Šárovcovy Lhoty (upravené nádraží, most se znaky obcí, kterými protéká řeka Javorka) narazíte na značené cyklotrasy. Zpět do Lázní Bělohradu vás dovede cyklotrasa č. 4096.

LOKALIZACE


Typ záznamu: Cyklotrasa
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 27.08.2004 v 11:01 hodin