mapa
poende

Knihovna zrušila přestávky

Frenštát pod Radhoštěm - Amnestie po celý měsíc březen pro dlužníky s 2. a 3. upomínkou je jen jedna z věcí, kterou přichystala pro čtenáře Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm.

V pondělí 7. března v knihovně začala výstava mladé malířky ze Znojma Dany Vrzákové, která potrvá do konce měsíce. Frenštátská knihovna se sice nezapojila do akce Maraton čtení, ale její protagonisté, spisovatelka Tereza Boučková a filmař a muzikant Bedřich Ludvík se v knihovně objeví s programem Recitál Srdce u kanálu aneb si jen tak schnít 17. března od 17.00 hodin. "Fejetony autorky jsou provázány písněmi Bedřicha Ludvika a společnými duety," přiblížila vedoucí knihovny Marta Burianová.

Asi největším dárkem pro návštěvníky knihovny bude provozní změna, jež bude platit po celý rok. "Od prvního březnového dne jsme v knihovně zrušili polední pauzy," sdělila vedoucí knihovny. Tak bude otevřeno pro dospělou veřejnost v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 18:00 hodin. Oddělení pro mládež bude mít otevřeno ve stejné dny, jen otevírací doba začne přesně v poledne.

Tradicí jsou Kurzy práce s internetem pro seniory, které se letos uskuteční 23. a 30. března od 16 do 18 hod. v učebně Střední školy elektrotechnické. Burianová upozornila, že kvůli omezenému počtu PC je nutná telefonická rezervace na číslech 556 835 670 a 556 8010 136. Knihovna samozřejmě připravila i akce pro školy. Jedná se o besedy na různá literární témata pro všechny věkové kategorie a Noc plnou tajemství mohou v knihovně zažít děti 3. tříd z pátku 1. na sobotu 2. dubna a připojit se tak k celostátní akci Noc s Andersenem.

Z Novojičínského deníku březen 2011, autor článku Ivan Pavelek.

Zveřejněno 13.05.2011 v 14:44 hodin