mapa
czpode

VRCHOLOVÁ KNIHA

Fórum pro všechny turisty, cyklisty, lyžaře, běžkaře, skialpinisty i příznivce Lysé hory

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 214 názorů)

Vevod24.04.2014 v 10:48
Zdravím všechny Lysaře a přátele hor.... Chtěl bych se zeptat zda se už někdo pokoušel bojovat proti zbourání Šantánu.( petice či anketa či jiný způsob )

Já si myslím, že Šantán patří k Lysé Hoře a že kdyby tam nebyly ty tři stavěné monstra, tak by to vůbec nevadilo. Ba naopak. Např. Když vyjdu po dešti na Lysou, tak jsem celý od bláta a taktéž i můj pes. Už vidím jak budou číšnici nadšení, když si objednám zelnou , kofolu a misku s vodou pro psa.... okamžitě nás vyhodí... to by se v Šantánu nikdy nestalo.... Je tam příjemné prostředí a má to i svoje kouzlo, které ty chaty nikdy mít nebudou.... Chtělo by to možná nějakou iniciativu pro zachování Šantánu.... To je můj názor....

Petr23.04.2014 v 17:36
Pro Magora: Zde přikládám odkaz : http://www.lysahora.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=133600
Zde se hovoří o výstavbě lanovky (přečtěte si i diskuzi pod článkem) už minimálně od roku 1994. Myslíte si, že v dnešní době, kdy se může za peníze všechno, nebude toto znovu na pořadu dne???? A dokonce se o tom znovu někde debatovalo v minulých letech. Osobně si myslím, že je to jenom otázkou času. Já s tím taky nesouhlasím, protože už to co se teď děje na Lysé hoře (výstavba) tuto horu navždy poškodilo. Dokážete si představit Lysou bez Šantánu??? Já moc ne, bude ho škoda, ale po dostavbě půjde dolů i když je to kultovní stavba této hory.

Magor23.04.2014 v 17:05
Nevíte prosím někdo, jak se jmenuje člověk, který chce na Lysou postavit lanovku? Souhlasím s pavlou. Doufám, že lanovka nebude. Hezký večer všem.

Pavla22.04.2014 v 12:31
Dekuji moc pi. Klare Kozusnikove za prijeti do KPLH a za vstricnost:-)
Jinak verim, ze nic takoveho, co se tu pise nize se nikdy nestane....ze vznikne lanovka.
Hezky den vsem;-)

Vevod22.04.2014 v 10:28
Včera ( na Velikonoce ) jsem vazal na Naši královnu i svou 5ti letou dceru, byla tam poprvé v životě, vyšla to na horu i dolu celé sama...smekám před ní. Snad bude s námi chodit pravidelně. Neznám krásnější horu, bohužel jen těch lidi nahoře.... bojím se o její budoucnost....

Iva21.04.2014 v 21:07
Dobrý večer, 21.4.2014 v cca v 11:00 na vrcholu Lysé hory pobíhal černý labrador a útočil na psy. Asi v 12::00 jsme ho viděli pod vrcholem uvázaného u stromu na vodítku, bez pána. Viděli jste ho tam později ještě někdo?

Petr21.04.2014 v 20:30
Děkuji za nádherný komentář babče Vti, je to přesně tak jak píše a zavřela ústa všem, kteří na dotaz Káči reagovali tak jak reagovali. Bohužel to na Lysé začíná vypadat jako na Pustevnách - staveniště a spousta lidí - a bohužel tomuto přelidnění napomůže pravděpodobně i v budoucnu chystaná lanovka. Škoda co se tam teď děje.

babča Vti21.04.2014 v 06:35
Kačo,
možná ses ostýchala napsat "hledám parťáka/parťačku". Možná potřebuješ někoho, kdo tě i v té mapě a v terénu naučí trochu číst - ne každý měl štěstí vyrůst v některém z turisticky a přírodně zaměřených "kroužků". Potřebuješ sebou vodu a pytlík na odpad, případně svačinu. I když je hezky, mívám sbalenou pořádnou bundu. Pořádné pohodlné boty. Když je pěkné počasí, chodníky na Lysou jsou značené docela dobře. Když to nahoře "najednou" vypadalo na bouřku, neostýchala jsem se nadrzo zazvonit na Horské službě a s omluvou se poptat, jak to aktuálně vypadá, jestli se stihnu vrátit do "své" chaty dole - líp poprosit o neobjednaný bivak nahoře než přidávat starosti těm, co by mne pak možná hledali. Místní se rozhlédnou a řeknou - ted bude dvě hodiny klid, pak přijde... a trefí se přesně! Smekám:) Je pravda, že (nejen) Lysá je ve výšce, kdy dokáže překvapit náhlou změnou počasí. Že je potřeba chodit opatrně, nepřeceňovat se, protože i "blbý" zvrtlý kotník je v takovém terénu dost problém. Nenechat se odradit ani vyprovokovat "závodníky" - je škoda přijít o všecko to krásné, co se dá cestou vidět. Ale kdo se bojí... nebo už nemůže, ať se s láskou a vděčností dívá na kamery,-) Lysá je z kopců, které nedávají ty nádherné výhledy zadarmo. Zatím. Královnou se nazývá právem. Šťastné cesty všem, co se v horách umí chovat s úctou k nim:)

N/A20.04.2014 v 17:22
Káčo, jestli se nedokážeš podívat do turistické mapy, ať už tištěné nebo té na internetu (mapy.cz) a naplánovat si kudy se dostaneš do cíle a hlavně bezpečně, budeš mít zcela jistě problém s orientací v terénu a do hor bys neměla vůbec chodit, natož sama. Lysá hora je totiž hora, na které se v ČR nejvíc umírá.

Martin7720.04.2014 v 16:37
Kačo: na konečné vlaku přes přejezd furt po červené. Splyň s davem:-)

PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKY- NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Z KALENDÁŘE AKCÍ:


Zveřejněno 01.01.2012 v 09:31 hodin