mapa
poende

Napište nám své zkušenosti, pocity a dojmy s nabídkou občerstvení a ubytování na Lysé hoře.

V současnosti jsou v provozu dvě zařízení poskytující občerstvení pro turisty a návštěvníky Lysé hory.
První z nich je klubovna KČT nazývaná Šantán, druhá je horská chata Lysá hora přezdívaná Plesnivka.
Co se týče ubytování je možnost ubytovat se v ubytovně Kameňák a v bývalé chatě válcoven plechu Frýdek-Místek - dnes SKI chata Lysá hora.
Napište nám jaké máte zkušenosti, můžete pochválit, zkritizovat i poradit.
Jen prosíme o slušnost ve vyjadřování. Díky.
bufety

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 58 názorů)


27.02.2016 v 18:34Karin a Michal

Ahoj, chodíme na Lysou s kamarády 2 x týdně a rozhodli jsme se vyjádřit k úrovni restaurace Turistická chata.
Očekávali jsme, že s novou chatou vzroste také úroveň nabídky, ale bohužel nestalo se tak. V turistické chatě si otevřel bufet asi Jacque Tricatel. Smaženými polotovary se to tady jen hemží, dokonce ani polévka není k jídlu. Sportovci jsou v pasti a chudáci psi taky. Možná levnější a chutnější by bylo uvařit poctivou polévku, udělat pár regionálních hotovek a upéct buchty. Všichni by byli spokojeni a my bychom se nemuseli stydět, když přijedou kamarádi ze zahraničí.


30.08.2011 v 22:33

Tak nechoď na Lysou a nažer se a ožer na Ostravici.


29.08.2011 v 20:54Petr

Jít v dnešní době na Lysou horu??? Toto je jen pro otrlé.. Teda pokud vyrážíte přímo z Ostravice. Než dojdete k trafu, jde prakticky o život, který ohrožují "turisté" vozící se v autech tam a zpátky.. Aby cestu na vrchol měli co nejkratší! Z tohoto důvodu bych doporučil dát si raději dobré jídlo v hotelu Freud přímo dole... Dobré jídlo, příjemná obsluha, dobré pivo...


02.08.2011 v 22:24James

Jinak všechno super, Lysá je parádní místo. ( omlouvám se za gramatické chyby v předchozím textu ).


02.08.2011 v 22:20James

Lehce na obranu plesnivky... Když se o víkendu na vrchol po x hodinách cesty dostanou na vrchol lidi co chodí lysou jednou ročně, tak většinou jdou do plesnivky kde si objednají tak 6 piv 4 klobásy, 2 smažáky, 3 zelňačky a takových jich může být najednou klidně i 20 a potom se nedá divit, že se na jídlo čeká víc než 30 minut. Jídlo není žádný luxus, ale plesnivka není žádný 4-hvězdičkový hotel. Osobně mi spíš vadí ty nekonečné fronty plné výše zmíněných lidí a následná čekací doba klidně i 20-30 minut a to si chce člověk koupit jenom petku vody.


18.07.2011 v 13:17sl. L.

Chodím vždy jen do Šantánu - jak píše Mirek jsem také členem KPLH. Prostředí se mi tam moc líbí a vždy se velice ráda vracím. Jídlo dobré - vzhledem k tomu, že jsem tam většinou v ranních hodinách tak tam moc jídla nevyzkouším.. ale vždy bylo čerstvé. Spala jsem jak na býv. válcovnách tak v kameňáku. Jde vidět, že válcovny jsou už velmi staré, ale i tak bylo teplo a přespat se dalo. Kaměňák je nový a příjemně útulný. I se společenskou místností. Miluju Lysou Horu - škoda ale, že tam vyrostou nakonec ty chaty dvě... zabije to ráz krajiny... měli se spolu domluvit! Bude toho tam moc.


06.07.2011 v 18:55Šermen

Byli jsme na Lysé hoře poprvé a navštívili Šantán, kde jsme ochutnali vynikající dršťkovou a zelňačku. Pokud se v budoucnu na Lysou vrátím, tak zamířím opět do Šantánu pro jeho nezapomenutelnou atmosféru.


30.06.2011 v 19:05lukas

...na Lyse velice chybi kuchyne kde si clovek da neco dobreho kvalitniho a energicky bohateho...treba po celodennim bikingu po vrcholcich beskyd nejake parky s horcici bramboraky a podobne s prominutim bistro sracky telu nic nedaji...ale to je problem temer celych Beskyd...snad se to zmeni alespon na Lyse hore s vystavbou Bezrucovy chaty...


19.06.2011 v 15:55horal

Plesnivka znamená že nabízená strava je mírně řečeno přestárlá, plesnivá? Byly doby kdy se tam dalo dobře najíst, teď jdu raději do Šantánu, polévky jsou zde vynikající. Co mi vadí je ale stísněný prostor,a nevychovanci kteří zde sedí zpocení bez košile !snad se konečně dočkáme těch nových chat a kulturnějšího prostředí.


12.06.2011 v 23:28Inspirátor

To, co dnes předvedla paní obsluhující v Plesnivce, jsem snad ještě nezažil. Po příchodu nových hostů nadávala, byla nepříjemná a bylo nadevše jasné, že hosté jsou pro ní přítěží... Dal jsem si pivo a prchal... Co na to majitel?


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 27.07.2011 v 10:05 hodin