mapa
czpode

Ve středu 24.9.2008 proběhlo Veřejné projednání - Obnova Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech

Pár informací a dojmů z jednání
Veřejné projednání proběhlo ve Frýdlantě nad Ostravicí v kulturním domě.
Zúčastnili se ho zástupci Ministerstva životního prostředí, Klubu českých turistů, Lesy ČR, zástupci dotčených obcí a zpracovatelé dokumentace EIA. Překvapením byla neúčast zástupců CHKO Beskydy (asi bylo po pracovní době), občanského sdružení Beskydčan a Hnutí Duha.
Po představení přítomných a pár dalších informací okolo se ujal slova zpracovatel dokumentace RNDr.Milan Macháček. Ve své obsáhlé řeči přítomné seznámil s vypracovanou dokumentací a s doporučením realizovat obnovu Bezručovy chaty na Lysé hoře.
Poté následovala diskuze, v níž zazněla slova poděkování, ale také i výhrady vůči KČT ohledně jímání vody a postavení repliky Bezručovy chaty.
Položen byl dotaz, kdy se nové chaty dočkáme? V ideálním případě se možná dočkáme v průběhu příštího roku jen stavebního povolení.
Zazněl i zajímavý diskuzní příspěvěk, že v minulosti byli v Beskydech dva zbojníci - Ondráš a Juráš. Dnes operuje v Beskydech jeden zbojník jménem Ko.....(zbytek si domyslíte).
Současný stav na Lysé hoře je velmi triskní, zvlášť když v minulosti stály na Lysé hoře chaty dvě. Jedna se postavila za Rakouska - Uherska, druhá za hospodářské krize v třicátých letech minulého století.
Naši předci, kteří tyto chaty postavili a sledují "shora" obstrukce určitých skupin i jednotlivců vůči výstavbě jakékoli chaty se v hrobě neobracejí, ale rotují.
Více o EIA si přečtete po kliknutí ZDE.
Zajímavé je otevřít si řádek OV9062__dokumentace.pdf a od strany 60 přečíst jednotlivé připomínky a vyjádření k plánované stavbě.
Také pro zajímavost si můžete prohlédnou po kliknutí ZDE "konkurenční" záměr - Obnova horské chaty na Lysé hoře na místě vyhořelé chaty Slezský dům, přípojky inženýrských sítí, terénní úpravy a zpevněné plochy
Jednání o Bezručce září 2008
Účastníci jednání
Jednání o Bezručce září 2008
Účastníci jednání
Jednání o Bezručce září 2008
Účastníci jednání

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 9 názorů)


26.02.2011 v 15:47Tomek

O 3 roky později.... http://www.novinky.cz/bydleni/reality-a-finance/225286-na-lyse-hore-zacne-rust-do-tri-let-nova-bezrucova-chata.html


03.10.2008 v 21:35Tom

Bohužel se mu to daří.


03.10.2008 v 18:59lysouman

Tome,určitě není co závidět lidem v Dobré skrz budoucí dopravy. Ten člověk ale částečně z moci své funkce a částečně svévolně blokuje obchvat už dnes téměř neprůjezdného FM a zároveň zastavil dopravu do Hyund. po kolejích. Ten člověk už před 10r. napsal do novin že lyžovat na L.H. se nebude, protože tam lyžaři utlačují pěší turisty při použití WC na vrcholu. Toto je ekolog a veřejnoprávný činitel? Ne, to je idiot. Idiot s razítkem, u moci. Je to ještě horší, on je inteligentní idiot. Umí využívat naše absurdní zákony ke svému zviditelnění. Proti všem. A daří se mu to.


03.10.2008 v 18:36Tom

Tom.
Hoj Lysoumane, jedno se mu ale nepodařilo. Hyundai bohužel stojí a za chvíli se začne vyrábět. Taky toho člověka nemusím. Na Hyundai si prostě netroufl. A s tou nákladní dopravou na FM bys měl jiný názor, kdybys bydlel u tratě jak v Dobré, tak ve Frýdku či Starém Městě. Ale je to menší zlo, něž kamióny


02.10.2008 v 22:04lysouman

To se nenajde způsob jak toho člověka odstavit?, 1 PAKO s 1 PAKOŠKOU cvičí se všemi. Lyžování, turistika, cyklistika,L.H., obchvat FM...Proti všemu, proti všem. Není to zbojník jako Ondráš či Juráš! Je to zasraný egoista, ekoterorista, pseudoekolog.Kéž by ho sežraly ještěrky, kvůli kterým blokuje i nákladní ŽELEZNIČNÍ dopravu na FM. Zkrátka PAKO, bohužel, v našem Absurdistánu, úspěšné.


27.09.2008 v 22:20Josef

Já jsem tam žádné tlachání neslyšel,a vinit KČTO z průtahů výstavby Bezručovy chaty je zavadějící.Pozorně jsem naslouchal pana Macháčka,zracovatele dokumentace a pochopil jsem,že zákony jsou takové jaké jsou a pokud se budou obcházet,tak budou lehce napadnutelné.A to,že Beskydčan výstavbu torpéduje mu umožňuji zase zákony.Termín stavebního povolení koncem příštího je velmi optimistický,jelikož se dá očekávat další akce zbojníka,jak ekologa Košťála pojmenoval jaden z diskutujících.My mladší důchodci snad máme ještě šanci,jednou spatřit novou chatu na Lysé.


27.09.2008 v 12:29Šaman

Pro předřečníky:
Nikdo vás nenutí poslouchat "tlachání". Vězte, že KČT není oprávněn vydávat stavební povolení. A pokud se týče průtahů v řízení, tak se obraťte na pana Košťála. Ten vám o tom něco poví.


27.09.2008 v 12:05Březina

Plně souhlasím s názorem pana Petra. Tlachání bylo dost a slib, že v příštím roce bude snad stavební povolení je opravdu "výborný" výsledek


26.09.2008 v 12:45Petr

Divím se, že ještě někdo na taková jednání "zaručeně poslední před výstavbou Bezručovy chaty", chodí. Sám jsem se zúčastnil několika takových sezení na stejné téma, a je to už několik let, ale v ničem se od té doby nepokročilo. Zařekl jsem se, že taková tlachání už poslouchat nemusím.
O "silném tahu na branku" KČT hovoří i fakt, že to bude myslím ČTYŘI roky, co byl za vydatné účasti regionálních politiků poklepán základní kámen BCH a nic se od té doby neudálo. Akorát došlo k dalšímu zchátrání dosavadní základny turistů "Šantánu".


Zveřejněno 25.09.2008 v 19:23 hodin