mapa
poende

Inverze

Inverze je častým meteorologickým jevem zimního období. Je to takové počasí naruby.
Dole zima a smog, nahoře sluníčko a teplo. V běžném životě, a tom sportovním obzvláště, si bereme od přírody vzor a snažíme se o podobné inverze. Někdo sníh bagruje na horách a vozí do nížin na běžecké tratě. Jiným sníh zase překáží a tak ho z tratě vyhrabují a odváží. Prostě se snažíme své oblíbené aktivity dělat navzdory kalendáři a tak jedni prodlužují léto a druzí zase zimu všemožnými způsoby.
Lyže, sáně, brusle,...., všechno toto sportovní náčiní má letní alternativu. Kolečkové a travní lyže, kolečkové brusle a sáně. Dá se také i bojovat s globálním oteplováním a sněhová děla, umělé ledové plochy, nebo tatra s bagrem také poslouží k prodloužení zimy. Některým již nestačí v létě jezdit na ledovec, nebo prostě na druhou polokouli a tak se vybudovaly kryté haly se sněhem, dokonce i v poušti.
Naopak kolo má i mnoho zimních podob, a zatímco někdo jezdí cyklokros, tak jiní borci závodí s běžkaři na biku. Existuje spousta dalších biku podobných strojů, klasickým skibobem počínaje a snowbikem konče. Už nejen na autech se vozí zimní gumy a spousta letních sportů se převtělila do zimní podoby. Snowboard svým světovým věhlasem již jasně zastínil svůj havajský letní původ.
Inverze je trendem doby a dělat věci "naruby" se stalo pro mnohé nejen zálibou, ale i nutností.
Někdy se však sejde den s nocí. Slunce s měsícem. Nebe se potká se zemí. Tam kde má být zima je teplo, kde má být světlo je tma... a tak jen koukáte a nechce se Vám domů. Taková dokáže být inverze na horách .
Příjemnou zimu přeje, slovy klasika České meteorologie " Slunce v duši"

Bob Damek
Převzato z www. Mtbs.cz
Inverze - Bob Damek
Moravskoslezské Beskydy Lysá hora 1323 m dne 10.01.2009
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Inverze - Bob Damek
Moravskoslezské Beskydy Lysá hora 1323 m dne 10.01.2009

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 4 názory)


26.01.2009 v 21:02Mates-lysař

Taky jsem byl nahoře 10.1. a fantastické na tom bylo to ticho jak lidé jen koukali a fotili tu nádheru.


18.01.2009 v 19:43Jirka z Vyškova

Byl jsem na Lysé hoře 10.1. a počasí nahoře bylo moc hezký. Dole zadeklováno a jak jsem vylezl nad 1250m.n.m. tak začala skrz "mlíko" prokukovat modrá obloha. A na hoře bylo vidět bylo až do Tater.


18.01.2009 v 16:20Lysařka z Ostravy

9.1. a 16.1. také paráda - nahoře slunce a viditelnost, dole smog... ani se nechtělo dolů. Výplazy na Lysou v době inverze, ale i jindy, stojí za to!


17.01.2009 v 13:22Vlasťa

Paráda, 11.1. byl, viděl,nafotil a pro velký úspěch zopakoval ještě i 13.1.


Zveřejněno 14.01.2009 v 20:07 hodin