mapa
poende

!!! Cyklisté POZOR !!!

Čtvrté vážné zranění cyklistů při sjezdu z Lysé hory
26.6.2010 - okolo 15,00 hod. těžce zranili dva cyklisté při sjezdu z Lysé hory na asfaltové silnici ve směru na Papežov. Muž 35 let si při pádu způsobil vážná zranění v obličeji a byl po ošetření členy HS transportován sanitou RZP do nemocnice. Asi po 15-ti minutách ve stejném místě havarovala žena 41 let. Vzhledem k vážnému poranění hlavy s bezvědomím,byl na místo povolán vrtulník LZS,který ženu transportoval do fakultní nemocnice Ostrava.
Více ZDE.
Foto ZDE.
3.7.2010 - v odpoledních hodinách došlo při sjíždění z Lysé Hory k pádu cyklisty po najetí do "díry" v asfaltu a pro závažnost zranění byla požádána o spolupráci LZS Ostrava.Postiženého po ošetření a stabilizaci převezlo záchranné vozidlo HS k vrtulníku LZS kde byl přeložen a dále transportován do fakultní nemocnice Ostrava.
Foto ZDE.
UPOZORŇUJEME cyklo návštěvníky Lysé Hory aby při sjíždění na konci rovného úseku mezi 4-5 km "pod Zimným" po pravé straně silnice dbali zvýšené opatrnosti kvůli "DÍŘE" v asfaltu ,která zapříčinila již po čtvrté za krátkou dobu vážné zranění cyklistů!
Chceme upozornit všechny cyklisty, že od května letošního roku jsou na této komunikaci rozmístěny dopravní tabule s informaci o rychlostním omezení na 30 km/h.
Nehody cyklistů na Lysé hoře v loňském roce po kliknutí ZDE.
Prohlubeň v asfaltu
Prohlubeň v asfaltu
Kritické místo
Kritické místo

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 13 názorů)


24.09.2010 v 21:01Pavel

A ne a ne se poučit. Jejich problém.


18.09.2010 v 23:26Vládík

Dnes 18.9. cca v 18:30 jsem byl přímým svědkem další nehody cyklisty. Ve velké rychlosti nezvládl mírnou levotočivou zatáčku 2 km pod vrcholem a vylétl ze silnice-bez přilby. Děkuji cyklistům a záchranářům za rychlý zásah.
PS: Noste přilby.


01.08.2010 v 22:00David

Dnes jsem byl přímým svědkem nehody (těsně pod značkou 5km). Skupinka polských cyklistů sjížděla dolů, jeden z nich si během sjezdu chtěl upravit kšiltovku, ve velké rychlosti neudržel řízení a brzdil na asfaltu pravým ramenem a obličejem. Přilbu jako jediný z nich neměl, ani doklady, natož nějaké pojištění. Dodělal se slušně. Přiletěl pro něj vrtulník. Zítra budu mít podrobnosti o jeho stavu od kamaráda z traumačky ve fakultce. Nepochopím takový hazard. Jestli chce, ať se klidně zabije, ale takoví lidé nechápou, že při sjezdu taky ohrožují ostatní, kteří jedou nahoru slušně po pravé straně. Když vidím, že cesta není zrovna ok, tak snad jedu s rozumem. Nic mi neuteče. Navíc tak dlouhý sjezd je fyzicky dost náročný...


25.07.2010 v 10:35Děd_ek

Dva dny poté...
http://www.youtube.com/watch?v=vgR-0aQ9JYM


21.07.2010 v 17:14Děd_ek

Když sjíždíte dolů a v osté zatáčce se proti vám, v protisměru na vaší straně, objeví, nevím jak jej nazvat správným slovem, "b.b" ?, a ještě se diví že proti němu někdo jede ?
Myslím. že v tom okamžiku má výhodu jen ten, co dodrží, alespoň přibližně, povolenou rychlost.
ZNOVU A DŮRAZNĚ - v ČR se jezdí VPRAVO - všude! Pozn.(mimo jednosměrku).


21.07.2010 v 09:08Petr L.

Vlasto, dobře jsi to napsal, plný souhlas!
A vy diskutující, kteří hovoříte o neochotě majitele silnici včas opravit, zajděte se podívat v jakém stavu je např. "knižecí cesta" z Ráztoky na Pustevny, rovněž cyklisty hojně používána. Kdyby po ní cyklisté jezdili dolů stejným způsobem jako z Lysé (s hlavou nad řidítky a co to dá...), tak je zřejmě plná křížků.
Chce to jen sjíždět s rozumem a s vědomím, že nejsem na cestě sám...


21.07.2010 v 06:18Petr

Je pravda,že na jedné značce na Papežově je zákaz pro všechny a vedle na značce jen pro motorová vozidla s povolením a upozorněním na výskyt chodců.V mapách je cesta značená jak cyklo,tak i pro lyžaře.Tak si vyber!!Pravdou je,že se muselo rozbít pět lidí,než NĚKDO nechal díru zalepit.A jezdili dva roky přes ní všichni uživatelé komunikace.Měli by se starat hlavně ti,kdo z cyklistů májí kšeft.Ale co ,však přijedou dálší.Neplatí v tomto případě,podle Vlasty,když nejde o život,jde o....nejde o nic!!


13.07.2010 v 14:32Radim Ja

A proč tam jezdite, když je tam zákaz vjezdu i pro kola ?


11.07.2010 v 11:02Vlasta

Score tohoto diskuzního fora je 3:1 v neprospěch racionálního uvažování. Celkem tři pánové radí a radí, kritizují neochotu a vše by nejraději udělali jinak a lépe, což mě přizvedává ze židle.
Zřejmě z totální neznalosti
Cesta je stará desítky let, je soukromá, je tam povolen vjezd pouze na povolenku a omezená rychlost dopravní značkou. Nejvíce cestu ničí těžká lesní technika a její provozovatelé sotva na údržbu přispívají. Přesto je cesta v lepším stavu než mnohé okresky.
Tak o jaké neochotě je vlastně řeč?
Myslím, že označení nerovnosti bylo a je, díra byla v minulém týdnu opravena, informace na stránkách www.lysahora.cz byly a jsou jistě prospěšné.
TAK O CO VLASTNĚ JDE????????


08.07.2010 v 11:29Petr

Včera 7.7.po dvou létech je opravena dotyčná díra,ale už jim nezbyl materiál a ochota zalepit menší díry okolo.Petr


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 06.07.2010 v 07:14 hodin