mapa
poende

Info pro lyžaře, běžkaře, skialpinisty i turisty - aktualizováno 23.4.2012

Aktuální počasí, info pro lyžaře, běžkaře, skialpinisty i turisty
V 08.00 hod. bylo na Lysé hoře 0,8°C, beze srážek, jasno, 59m sněhu, z toho 4cm nového a foukal slabý jihozápadní vítr.

Předpověď počasí: Polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne přechodně oblačno, ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 14 až 17 °C, na horách 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Více Aktuální předpověď.
Lyžařský vlek:

Lyžařská sezóna skončila.
Aktuálně pro běžkaře:
Strojová úprava ukončena, ale s opatrností je sjízdný úsek: Lysá hora - Zimný - odbočka k Jestřábí.
Běžecké trasy po kliknutí ZDE.
Aktuálně o úpravě běžeckých tras po kliknutí ZDE.
Pravidla údržby běžeckých stop a jak se chovat v lyžařské stopě ZDE.
Lyže

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 24 názorů)


01.03.2012 v 18:04Pajoš

X ??? že by xin.l? Nebo zkrácená verze podpisu XXX?
Vypovídá s prominutím o všem.
Pajoš


01.03.2012 v 08:21Ramon

PRO X--Moc jsi mě nepochopil.Řídit se morálními a etickými pravidly přece neznamená někomu uhýbat z cesty jen proto,žen on má tvrdší lokty.Nebo se ho bát proto,že je všehoschopný.Existují i jiné prostředky kterými se dá účinně bránit a získat si respekt i takovýchto lidí.Potom také záleží v jaké společnosti lidí se chceš pohybovat a co je pro tebe měřítko spokojeného a plnohodnotného života.Jestliže považuješ za vrchol své životní cesty mít drahé auto,přepychový dům a značkové oblečení,tak jsi vůbec nepochopil podstatu lidského bytí.Nezapomeň na staré čínské přísloví,že zlo se násobí a vrací se tam odkud bylo vypušťeno.Ale i tak ti přeji spokojený život.


29.02.2012 v 16:52x

Jirka: Ale potkáme, min. jednou za 14 dní. Tak bacha na záda. ;-)


29.02.2012 v 16:28Jirka

Jestli jezdíš takovým autem tak nechodíš na lysou ale nejspíš do Alp.Tak se naštěstí těžko potkáme.


29.02.2012 v 16:22Jirka

Pro X.Mne učili spíš držet hubu.Ti kteří se chovají tak jak popisujete tyto rubriky nečtou ,ale máte pravdu,na tyto lidi jsme krátcí.Nejen na horách.To platilo vždycky.


29.02.2012 v 16:14x

Ramon: znám několik hodných, tolerantních, typy co uhnout jiným z cesty. A pár těch dobráků skončilo s podělanou hlavou na ulici o žebrotě. Málem jsem tak taky skončil a horkotěžko se zachraňoval. Znám taky otrlé, agresivní, všehoschopné, prolhávající se životem byť i za mrzkou výhodu, vysmáté za tmavými skly luxusních vozů. Kdo se má líp? Už nikdy nikomu nic nedaruju zadarmo, kromě rodiny a pár přátel. Vycinkali jsme si kapitalismus? Vycinkali. Přijali jsme pravidla nelítostné džungle? Přijali. Nazdar.


29.02.2012 v 13:58Ramon

Pro X.Pokud si tímto svým názorem děláte legraci,tak je to sice poněkud nevšední forma,ale budiž.Jestli to ovšem myslíte vážně,tak je vaše myšlení na velmi nízké úrovni,protože kdyby se tak jak to popisujete chovali všichni,vypadalo by to tady jako před 120 lety na divokém severoamerickém západě.Není přece možné brát jako normu to, co dělá ten či onen,když může on,tak proč bych nemohl já.Nejsme přece zvířata a měli bychom dodržovat určité morální a etické zásady,ikdyž se nacházíme v době velmi hrubé a intolerantní.Pokud začne každý u sebe,tak se nám bude žít mnohem lépe.Přemýšlejte o tom, pane X.


28.02.2012 v 22:04x

Psát o více tolerance v době, kdy si všichni začali vytírat prd... se všema, je poněkud bezpředmětné. Vás neučili mít ostré lokty? Teď jsem tady přeci já. To je moje cesta, moje stopa. Proč bych měl uhnout, omezit se a kazit si zážitky? Já jsem pan někdo se zlatem na krku. Ať to dělají jiní, já chci žít. SILNĚJŠÍ PES M*DÁ.


28.02.2012 v 17:24Jirka

PO Beskydech se pohybuji víc jak 40.let.Pěšky na kole i běžkách.Za tu dobu se hodně změnilo,ubylo klidu,přibylo lidí a hospod a také upravené stopy.A najednou jeden druhému překáží.Chce to víc tolerance a myslet i na ostatní.Já zažil jak kolaře v běžkařské stopě tak partu kluků na sněžnicích šlapající vedle!stopy.Jo a jeleni to jsou taky pěkná hovada,stopu dokáží zničit perfektně.Ale ti jsou tu doma a tak si to můžou dovolit.


23.02.2012 v 17:04Jeden z nás.

Zdravím Vás přátelé. Je to k hov.. . Bohužel se to nezmění, protože je to o vzájemné toleranci. Ať si každý dělá co chce, ale ať svým počínáním neškodí ostatním. Nechápu, jak mohou tito bezohlední lidé něco řešit ve svém profesním životě, když nejsou schopni tolerance při relaxaci. Zvlášť zarážející je fakt, že se někteří pěšáci pouštějí do skialpových stop a neví, kam ty stopy vedou a zda se v nich nebudou bořit. Viz žlutá z Lysé na Šance. Letos jsem tam jednu partu potkal, když šli dolů. Nechal bych je jít dál, ale svědomí mi nedalo a od sestupu jsem je odradil. Dali si říct. Kdyby to byli tupci a šli dál, pěkně by se zapotili, zdechli by. Stopa samozřejmě nevedla k přehradě. Ať je to kdokoliv, pěšák, skialpinista, hova.. na skůtru či čtyřkolce, ať si jde každý svou stopou.
A na závěr pár letošních historek, abych nehanil jen pěšáky.
2. lednový vikend, konečně první větší sněhová nadílka. Běžecká stopa Bílý kříž - Charbulák, dopoledne pěkně šlápnutá běžkaři. A zpátky? Rozbitá od těch dvou zasraný.. Slováků na skůtrech, co tam jezdí i v létě na čtyřkolkách. Šak tam nakonec pěkně oba zapadli. Bohužel se vyhrabali. Aspoň si pěkně mákli. Navíc byla stopa rozbitá i od dvou koňařů. Taky známé firmy. Pěšáka bych i pochopil, ale tyto hajzlíky na skůtrech a koních? K čertu s nimi.
Další story: Jízda pánů skialpinistů po červené na Zimném a následně oblouky přes běžeckou stopu na cestě. Proč se to asi upravuje, že? Aby to druzí hajz.. mohli rozbít. A ty neoficiální závody, co tam měli v lednu. jeli dolů jak pominutí, chudáci pěšáci. Nestíhali uskakovat. Jeden skialpinista se tam vysekal. Zkončil.
Neděle 19.2. pěšák ve skialpové stopě z Papežova na Lysou. Škoda, že se skoro nebořil. Šmatlal až na Zimný.
Nebo tahle: Miláčci psů a běžkaři v jedné osobě. Na běžkách mají rádi pěknou stopu, jejich miláček pejsek nade vše ve stopě však nevadí, taky něco váží a boří se. I ti psi naruší stopu, zejména tu strojovou.
A na konec perlička: V panenském si šlápnu stopu, taky se zapotím, jdu přece do kopce. Dolů si sjedu zase v panenském, sněhu dost, mladé stromky přikryté, na ty větší beru ohled. Takže by se zdálo, že nikomu a ničemu neškodím, Zase špatně. Jedu v rezervaci(třeba) Mazák, nemám tam co dělat, hrozí sesuvy sněhu, ohrožuji sebe a v případě zasypání i horskou službu, když mě půjde zachraňovat.
Všechno špatně. Partyjo a tak tu žijem. Serem jeden druhého a je nám stejně fajně.
Tak se prosím navzájem tolerujme a neserme se navzájem. Bude nám lépe. Omlouvám se za ty vulgarismy, ale je to jako s kořením. nemělo by to šťávu. Uf. Už končím.
Čus, bus, pi..s


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 23.04.2012 v 01:00 hodin