mapa
poende

Na Lysé hoře vyroste nová turistická chata Slezský dům

Výstavba nové turistické chaty
Vážení turisté a sportovní příznivci Lysé hory. Společnost AK 1324, s.r.o. dne 2.7.2011 obdržela stavební povolení pro výstavbu Chaty Slezský dům, na místě současného restauračního zařízení Chaty Lysá Hora ( Plesnivka). O stavební povolení jsme požádali již v roce 2004, museli jsme splnit veškerá náročná kritéria a požadavky na výstavbu chaty v lokalitě, která je citlivá na ochranu přírody. Po 7 letech obtížných a nelehkých jednání jsme připravení chatu postavit. S výstavbou nové chaty začneme ještě v letošním roce. Stavební práce budou zahájeny 1.9.2011 demolicí stávajícího restauračního zařízení Chaty Lysá Hora (Plesnivka). Po odstranění stavby stávajícího restauračního zařízení, budou provedeny zemní stavební práce a bude zhotoven základ nové chaty v termínu do 30.10.2011. Chceme upozornit veřejnost, že v rámci tvrdých podmínek pro výstavbu, které jsme obdrželi od ministerstva životního prostředí, máme k dispozici na stavební práce jen 3.5 měsíce v kalendářním roce. V roce 2012 budou stavební práce pokračovat od poloviny měsíce července do konce měsíce října, kdy by se měla postavit kompletní hrubá stavba chaty. S dokončením a zkolaudováním nové chaty Slezský dům počítáme v roce 2013.

Naši snahou prostřednictvím výstavby nové chaty je vytvořit kvalitní a důstojné sportovně - turistické zázemí na nejvyšším vrcholu Beskyd.

Na základě zkušenosti, které jsme získali při desetiletém provozování chaty Lysá Hora, jsme tyto poznatky přenesli do nově připravovaného restauračního provozu na chatě Slezský dům. Chceme aby nově navržený restaurační provoz, maximálně rychle a kvalitně obsloužil příchozí návštěvníky. Rovněž nabízené ubytovací služby na chatě budou odpovídat současné době.

Od 1.9. 2011 do doby otevření nového restauračního zařízení na Chatě Slezský dům, budeme provizorně nabízet restaurační služby v turistické ubytovně Kameňák. Od této doby již ubytovna Kameňák nebude nabízet ubytovací služby. Tímto se rovněž obracíme na všechny návštěvníky Lysé hory, aby v průběhu výstavby Chaty Slezský dům, tolerovali provizorní podmínky občerstvení v objektu Kameňák, rovněž dbali na svoji bezpečnost a respektovali veškeré bezpečnostní omezení na Lysé hoře v průběhu stavebních prací.

Za společnost AK 1324,s.r.o.
Radek Menšík

Grafické výkresy budoucí nové chaty Slezský dům si můžete prohlédnout zde
Více informací po kliknutí ZDE.
Slezský dům
Nová turistická chata Slezský dům

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 55 názorů)


02.11.2011 v 20:18vlk

Staveniště Bezručovy chaty je řádně ohraničeno, oploceno !
Lano je přichyceno pevně k zakopaným kůlům a nehrozí zde převržení tak jako plot u vedlejší stavby, které náporem silného větru celé lehlo. Viděl jsem to na vlastní oči.
Vlk


23.10.2011 v 19:31Přemek

Zdravím. Tak jsem tam dneska byl kouknout.
Smíšené pocity. Staveniště Slezského domu super oploceno, stavba se hýbe. Trošku mě zarazil neohraničený odval naproti staveniště, nad jižní sjezdovkou, sypný úhel na hranici stability. Nevím, nevím. Řekl bych, že to není v pořádku.
A staveniště Bezručovky? No hrůza. Nic se neděje, dvoumetrový výkop a díra na turistické trase naprosto nedostatečně zajištěny proti pádu osob, celé staveniště neoploceno. Viděl bych to na zastavení stavby. Nikomu to nevadí? řekl bych, že tam nakonec bude jedna chata. Která? No přece ta ... . Zkuste hádat.
Přemek


21.10.2011 v 16:52Rob

Na Lysou je třeba chodit přes týden, o víkendu se to fakt nedá.


16.10.2011 v 00:16slezan

Lysá je ztracená, sám o sobě je to kopec pěkný, ale ty davy na vrcholu jsou příšerné. Je to holt osud nejvyšších kopců. Chaty, lanovky, silnice, davy pořvávajících ožralů, jako dneska v Šantánu. Vždycky jednou do roka se jdu na Lysou podívat, zda je to pořád tak šílené, a ono je a čím dál tím horší... A tak chodím po kopcích, kde dodnes skoro nikoho nepotkám, i takové v Beskydech jsou. Lysá se obětovala masovému turismu, tak přeju všem, ať si to na nových i starých chatách užijou a s některými třeba někdy na viděnou v údolí Bystrého potoka, na Travném či na Borsučí ;-)


14.10.2011 v 21:30Šámal

Špína. Všichni jenom tlacháte nesmysly. Prostě konec. Nic s tím neuděláte. Komu se to nelíbí, ať si najde jiná pěkná a klidná místa. P. Košťál s tím taky nic neudělal a jak dopadl. Zkolilo ho to. Na hřbitově má teď klid.


13.10.2011 v 14:21HF

Nestačím se divit, co tady čtu. Já osobně se obě nové chaty na Lysé moc těším. Jen škoda, že výstavba půjde tak pomalu až do roku 2013. Komu budou připadat nové chaty moc nóbl, může sedět venku.


12.10.2011 v 13:09Markoz

Pepe a Hanka: Respekt vaším názorům !!Vzali jste mi slova přímo z pusy !


10.10.2011 v 19:00Hanka

Milý,Pepe, teď jsem zrovna něco takového chtěla napsat. Nechodím na hory kvůli chlastu, luxusnímu žrádlu a lyžařských středisek snad máme také dost. CHodím kvůli parádním výhledům, atmosféře, krásné přírodě. To už vážně musíme zhyzdit úplně vše!!!! Zasr... konzumní společnost. Když se chce někdo "kvalitně" najíst ať si zajde na Čeladnou, do Ostravy, co já vím. Mě stačí chleba s něčím, termoska s čajem, příp. teplá (mimochodem vždy výborná) polévka v Šantanu. Děsím se davu "rádoby turistů" v minisukních a čabkách.Právě těmito dvěma chatami Lysá připomínala svůj divoký, horský ráz (podobně jako v Tatrách třeba chata pod Rysy), teď z ní budou další Pustevny? Jestli tam bude lanovka, tak už mě tam v životě nikdo neuvidí. Mrzí mě to, leč chápu, že je to marný boj.


10.10.2011 v 12:05Pepe

,,kolik si myslíte, že ta příroda ještě vydrží? To je Vám to fakt všem jedno? Jsme opravdu tak sobecká generace? Co zde chceme zanechat našim dětem, našim vnoučatům? Netvrdím, že vystavěním těch dvou chat se zřítí ekosystém, ale je to další kapka do toho již téměř přetékajícího poháru. Je smutné číst tady o lyžování na Lysé a zaplivaném Šantánu. Víš milý Honzo, s tím lyžováním jak píšeš, příjde i lanovka a bude následovat povolení vjezdu s autama na vrchol, každý kdo teď říká, že takhle to nebude, tak ví, že lže sám sobě. Opravdu si Lysá hora, nejkrásnější vrchol naší republiky http://www.treking.cz/archiv/nejkrasnejsi-vrcholy-ceske-republiky-anketa.htm?full_discussion=true zaslouží takové šrámy? Píšete tady o důstojném občerstvení na Lysé hoře, co takhle dopřát trochu důstojnosti a úcty té hoře? Člověk který napíše zaplivaný Šantán, nemá ani ponětí o tom, co je to kouzlo hor, kouzlo přátelství na nich, vždyť Šantán je už neodmyslitelnou součástí Lysé hory, patří k ní. Co všichni očekáváte od dvou velkých horských chat? Vždyť za pár let minimálně jedna nebude mít na to, aby utáhla svůj provoz a bude zavřená, pak bude opuštěná několik let chátrat, nakonec shoří a její trosky budou hyzdit vrchol Lysé hory spoustu dalších let. To Vám opravdu nestačila chata na Solárce, či Petrova bouda? Ale ono je asi jedno, co si myslí člověk jako já, který tam chodí kvůli té nádhery, kterou ten kopec nabízí, kvůli těm nejkrásnějším východům a západům slunce, kvůli přátelům, které tam potká, kvůli té moci a síle, kterou na něj ten kopec působí, o osudu té hory, rozhodujou jiní, pověřenější..


08.10.2011 v 16:14Josef

Když jsem se podílel na stavbě vysílače, tak jsem v r.1978-79 v chatě bydlel, to byla doba.


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 27.07.2011 v 15:00 hodin