mapa
poende

Výstavba nové turistické chaty Slezský dům

Pár fotek - 7.11.2011
Na Lysé hoře se pilně pracuje na stavbě nové turistické chaty Slezský dům. Přinášíme pár fotek z pondělí 7.11.2011.
Více o stavbě o kliknutí ZDE.
Výstavba chaty Slezský dům
Staveniště nové chaty na Lysé hoře
Výstavba chaty Slezský dům
Betonování základů nové chaty
Výstavba chaty Slezský dům
Stroje na Lysé hoře
Výstavba chaty Slezský dům
Betonování základů nové chaty
Výstavba chaty Slezský dům
Stroje na Lysé hoře
Výstavba chaty Slezský dům
Občerstvení Kameňák
Výstavba chaty Slezský dům
Základy nové chaty
Výstavba chaty Slezský dům
Občerstvení Kameňák

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 18 názorů)


31.08.2012 v 21:13Lysohor

Název Slezský dum je v pohodě to je sice bych ho třeba trochu pozměnil ale dá se musíte myslet na to že je to lysá hora Královna Beskyd mnohdá náký název se k ní prostě nehodí. Nelibí se mi že bude lysá hora tak zastavěná.Nelíbí se mi že se chata bude jmenovat podle pana Zátopka ňaka 5 nebo 10.Všechna úcta k panu Zátopkovi ale pan Zátopek s ní nemá nic společného měla by se jmenovat podle toho co k ní pasuje a patří.Třeba podle borcu co tam chodí,třeba Jiříkova chata Lumírova nebo Ondrášova jméno Prašivka tam mohlo klidně zůstat a nebo podle míst co kolem ní sou.Jsem velký Lysák a prostě Lysá se ne muže jmenovat podle kdekoho.


05.03.2012 v 11:59Haplic

Nedá se říct, že bych Lysou měl "za barákem", přes to si dvakrát do roka zajdu na vrchol. Pokud je slušné počasí, směřuji výšlap do časných ranních hodin nebo naopak k večeru, kvůli vyhnutí se procesí turistů, kterých jsou doslova proudy. Nemůžu na ně nadávat, sám jsem toho součástí. Není nad to, když si výhledy z Lysé vychutnám sám, případně s partnerkou, aneb čím méně lidí, tím lépe. Po dalším levelu zcivilizování a zpřístupnění vrcholu to vidím na půlnoční výšlapy, jinak budu stát před vrcholem frontu. Nemám dost informací, ale viděl jsem tam rozestavené parkoviště, snad nebude příjezd na vrchol volně otevřený.


20.11.2011 v 21:25Pája

Přesně jsi to vystihl Tomáši. Hlavou zeď neprorazí ani ti největší odpůrci. Někteří z nich už nejsou mezi náma.
Zdarec.
Pája


20.11.2011 v 14:42Tomas

Chata - a pak sjezdovka-že by počátek záměru dotační politiky kraje-obce nebo byznysmenů?? Tak mě napadlo. Jaká pozitiva? Pokud by se zprovoznila černá sjezdovka s um.zasněžováním a protáhla kousek až dolů do Papežova nebo na opačnou stranu na Ostravici k hotelu,dalo by se díky vrstvě uměl.sněhu lyžovat od konce listopadu do května. A byla by to sjezdovka alpské třídy s nejvyšším převýšením v ČR,dokonce dvakrát tak větším než pověstný Špindl či Kouty.A k tomu letní tur.provoz i pro bikery. Stavba na vrchu - a proč ne? Ostatní nesportovci jako starší důchodci,nemocní po operacích a malé děti mají taky právo na trochu romantiky. Negativa: zvýšený ruch,odstěhování zvěře na vedlejší kopce,plná parkoviště. Stejně je to a byl Václavák Moravy,kdo chce klid už dávno chodí na sousední vrcholy nebo blízké Slovensko.


14.11.2011 v 21:17Pája

Jasně, že to tak muselo dopadnout. Je to na správné cestě. Lidem nikdo nezakáže chodit na hory. Ti co staví, vědí moc dobře proč a pro koho to dělají.


14.11.2011 v 08:14Bob

Zkuste si internetoví experti přečíst podmínky EIA pro výstavbu a provozování chaty na Lysé hoře a pak tady diskutujte. Nové chaty budou přínosem pro Lysou horu značně přetíženou turisty.Dvě chaty tady byly vždy, Bezručka i Slezská a to je Lysá hora dnes mnohem více navštěvována turisty než v minulosti . Navíc turisty , kteří nemají patřičný vztah k přírodě, tak jak jsou k tomu bohužel vedeni konzumní společností. Ale chodí na Lysou a je jich hodně. Je to In ! Tak co s tím naděláte, postavit pořádné chaty, s pořádnými záchody, s čističkou, šetrnými technologiemi k okolní přírodě,....je to jediné správné řešení.
Co mi chybí , že nikdo neřeší návaznost chat na nedostatečně a nevhodně vedené a dimenzované turistické trasy. Příkladem je severní sjezdovka, kde díky "ochraně přírody" zakázali lyžovat a za těch pár let co se zde nelyžuje to pěší turisti zcela zdevastovali, je to hrůza, suťovisko a kamenolom.


14.11.2011 v 06:08Casper

Můj názor je že tam měli nechat tu starou chatu, myslím že plně dostačovala. Sice mám raději Šantán ale jak byly třeba takové akce jako noční výjezdy a výšlapy tak se člověk měl aspoň kde ohřát atd. Teď jak tam bude taková "luxusní" chata a nahrne se jim tam banda zpocených cyklistů a turistů tak asi budou majitelé štěstím bez sebe... to bude asi mířeno na trochu jinou klientelu. Na druhou stranu je fajn že je v Beskydech ještě dost vrcholů lidskou rukou nedotčených tak je aspoň kde se chodit odreagovávat bez toho aby si tam člověk připadal jak na Václaváku


12.11.2011 v 20:49Tom

Jenom jim to závidíte. Jen se z toho nepokakejte neboli nepo..... .
Čágo bélo.


12.11.2011 v 18:53Farrokh

Plně souhlasím s JR. Někdo si na našich super úřadech velice dobře namastil kapsu, když dovolil výstavbu takové hrůzy na Lysé. Za chvíli tam nastěhují ještě jisté osoby provozující nejstarší řemeslo, aby se turisté mohli napít předraženého piva a trošku si užít před cestou dolů. Styďte se.


11.11.2011 v 17:26Tom

JR, tvé názory jsou omezené. Uvědomuješ si v jaké době a společnosti žiješ? Uděláš s tím něco? Jenom kvákáš nesmysly. Já už Lysou dávno hodil za hlavu. Jsou lidé, kteří tam chatu přivítají, tak jim to neber. O to míň jich bude v jiných částech Beskyd.


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 08.11.2011 v 10:05 hodin