mapa
czpode

Smutná zpráva

R.I.P.
V neděli 4.3. se vydal pan Pavel Macura na Visalaje na běžky. V pondělí 5.3. vyhlásila horská služba pátrání - ZDE.

Bohužel v úterý 6.3. byl nalezen mrtev po asi 150-ti metrovém pádu ve strži na severovýchodním úbočí hory Travný - ZDE.

O tom, jaký to byl zkušený horal svědčí Poděkování - ZDE.
Parte-Pavel Macura
Parte-Pavel Macura
Pavel Macura

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 4 názory)


10.03.2012 v 21:19Karel

Vy Kutile Time, kdybyste pana Macuru znal, tak by jste takhle hloupě nepsal. Řekl bych, že uvažování v jeho věku převyšovalo to Vaše.
Zdar


10.03.2012 v 20:48Kutil Tim

Mně se nelíbí, jak to HS komentuje slovy jako "se nepochopitelně vydal po lesní stezce"... No tak to byl už děda a podle mě už ne na mentální úrovni mladého zdravého člověka. Hůř se uvažuje, rozhoduje, koná. Co je na tom k nepochopení. R.I.P.


09.03.2012 v 15:44Tomek

Ve vší úctě, v takovém terénu, jako je tento týden se na běžky nechodí do kopců. Je to hazard se životem. Místy to je na mačky. Ani moc skialpinistů nebylo v terénu vidět. Stačí spadnout v prudším svahu a ani největší zkušenosti nepomohou. Potom je to jen náhoda, že se člověk nezastaví o strom.
Bohužel hodně z nás hazarduje se životem.
Budiž tento tragický případ varováním pro všechny. Hory jsou pěkné, ale musíme respektovat jejich záludnost a naši slabost.


09.03.2012 v 11:04Petra Fleischmanová

Úpřimnou soustrast.
Je to pro nás naprosto nepochopitelná tragédie. Pavel Macura byl moc hodný a férový člověk. Miloval hory a byl zapáleným sportovcem. Chystal se tento týden na lyžovačku ve francouzských Alpách. V létě se těšil na horolezení v Silvrettagruppa.
Člověk míní, osud mění.
Pavel byl nadšený horal, plný síly a elánu.
Travný a Beskydy znal lépe, než kdo jiný.
Byl tam doma. Děkujeme všem záchranářům, kteří ho hledali a našli. Smrt patří k životu. Uvidíme se 13.3. ve 13h ve frýdecké obřadní síni.
"Budeme-li zapomenuti, přestaneme existovat" - řekl moudrý Merlin.
Na Pavla my, co jsme ho znali, NEZAPOMENEME. Šumava zdraví Beskydy. Přeji všem krásný a pohodový víkend - a nejezděte prosím pěkně šusem kolem roklí ani strží! Pamatujte, že i mistr tesař se občas utne. Život máme jenom jeden a opatrnosti není nikdy nazbyt.


Zveřejněno 09.03.2012 v 07:00 hodin