mapa
poende

Na Lysou horu s průvodcem

Akce Beskydského informačního centra
Pro všechny malé či velké turisty jsou připraveny komentované výstupy na Lysou horu s průvodcem, pod názvem Lysohorská nej ... aneb co jste ještě nevěděli. Na ten první se můžete vydat již ve čtvrtek 12. července 2012. Sraz účastníků je u lanového centra Opičárna v Ostravici v 8.30 hod.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty. Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem. Všichni účastníci výstupu dostanou jako upomínku na výstup propagační materiál věnován Lysé hoře.
V rámci tohoto výstupu proběhne i krátká instruktáž o nordic walkingu. Zájemci o tento druh sportu si nezapomenou vzít s sebou hole!
Zájemci o první termín se mohou hlásit do středy 10. července 2012, 15.00 hodin na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu janovska.dagmar@beskydy-info.cz . Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto naše webové stránky! Další termíny pro akci Lysohorská nej... aneb co jste ještě nevěděli jsou středy 18.7. a 25.7.2012. Již nyní se můžete hlásit! Nezapomeňte, že počet osob se skupině je omezen ! Srpnové termíny upřesníme v průběhu měsíce července.
Podmínky k výstupu:
Cena: 50,- Kč/ účastník (děti do 6 let zdarma)
Doba výstupu: trvá dle rychlosti skupiny cca 2-3 hodin
Minimální počet skupiny: 5 osob
Maximální počet skupiny: 20 osob
Kdo se může zúčastnit: všichni od 5 do 99 let, v dobrém zdravotním stavu a fyzické
kondici
Kdo se nemůže zúčastnit: * osoba v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných
látek
* děti do 15 let bez doprovodu rodičů
plakat

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.07.2012 v 13:17 hodin