mapa
poende

Na Lysou horu s průvodcem

Akce Beskydského informačního centra
Seriál komentovaných výstupů na Lysou horu pokračuje! Další termín pro akci Lysohorská nej... aneb co jste ještě nevěděli je
středa 18.července 2012.
Sraz účastníků je u lanového centra Opičárna v Ostravici v 8.30 hod.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty. Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem. Všichni účastníci výstupu dostanou jako upomínku na výstup propagační materiál věnován Lysé hoře.

I tentokrát v rámci tohoto výstupu proběhne i krátká instruktáž o nordic walkingu. Zájemci o tento druh sportu si nezapomenou vzít s sebou hole!

Zájemci o tento termín se mohou hlásit do úterý 17. července 2012, 12.00 hodin na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu janovska.dagmar@beskydy-info.cz . Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto naše webové stránky www.beskydy.com! Další termín pro akci Lysohorská nej... aneb co jste ještě nevěděli je opět středa 25.7.2012. Již nyní se můžete hlásit! Nezapomeňte, že počet osob ve skupině je omezen! Srpnové termíny upřesníme v průběhu měsíce července.
Podmínky k výstupu:
Cena:
50,- Kč/ účastník (děti do 6 let zdarma)
Doba výstupu:
trvá dle rychlosti skupiny cca 2-3 hodin
Minimální počet skupiny:
5 osob
Maximální počet skupiny:
20 osob
Kdo se může zúčastnit:
všichni od 5 do 99 let, v dobrém zdravotním stavu a fyzické kondici
Kdo se nemůže zúčastnit:
*osoba v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných látek
*děti do 15 let bez doprovodu rodičů
Více ZDE.
Den s pruvodcem Lysa hora

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.07.2012 v 07:17 hodin