mapa
poende

Daruj paletu cihel

Prosba Klubu českých turistů
Vážení přátelé,

Klub českých turistů (KČT) se na Vás obrací s žádostí o pomoc při výstavbě Bezručovy chaty na Lysé hoře.

V současné době je dokončen suterén chaty, do výkopu je osazen podzemní zásobník na vodu o objemu cca 60 m3 a dokončují se další menší objekty. Letošní plán výstavby je téměř splněn. Na jaře budeme pokračovat s výstavbou přízemí a II. NP včetně zastřešení.

Naše Bezručova chata na Lysé hoře bude mít „lidský rozměr“ a bude přesnou replikou toho, co zde vybudovali naši předkové v roce 1933-35. I oni tenkrát stavěli z veřejných sbírek a z darů od sponzorů a byli odkázáni na pomoc brigádníků, turistů, i oni tehdy žili v celosvětové hospodářské krizi.

KČT je občanským sdružením, neziskovou a nestátní organizací. Proto se obracíme s prosbou na všechny příznivce, turisty a přátele našich hor, aby se zapojili do právě vyhlášené celostátní akce:

„DARUJ PALETU CIHEL“

V rámci této akce si mohou jednotlivci, rodiny, kamarádi, přátelé na pracovišti, nebo spolupracovníci v kanceláři, živnostníci, sportovní kluby, podniky apod. zakoupit paletu cihel a darovat ji na obnovu Bezručovy chaty.

Na jedné paletě je 80ks cihelných tvárnic Porotherm. Celkem budeme potřebovat 300 palet cihelných tvarovek. Jedna paleta cihel stojí 3700,-Kč. Částku můžete poukázat na účet Veřejné sbírky, na účet zřízený u Raiffeisenbank, jehož číslo je

330010033 /5500.

Do poznámky stačí uvést jméno dárce (název spolku či firmy) a heslo

„PALETA CIHEL“.

Každý dárce, jednotlivec, parta kamarádů, živnostník, sportovní klub, skupina spolupracovníků apod. budou navždy uvedeni na tabuli cti uvnitř nové chaty jako poděkování a vděk dárci za jeho velkorysost. Mohou se tak pochlubit svým potomkům, že přispěli k obnově Bezručovy chaty, čímž umožnili pokračování tradice tohoto významného turistického stánku na nejvyšším vrcholu Beskyd.

Všem dárcům předem děkuje

Ing. Jan Havelka

Ostrava, říjen 2012 předseda komise pro výstavbu Bezručovy chaty
Panorama Bezručka
Stavba Bezručovy chaty 3.11.2012

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 14 názorů)


08.12.2012 v 09:13Ducati 1098S

Cinknem na ucet taky jednu paletu :) Uz aby to stalo. Zdar a silu vsem zucastnenym a priznivcum :)


21.11.2012 v 00:03Pepino

Kdyz jsem na Lyse videl domichavace z Polska tak k tem zakladum nemam moc duveru. Beton by mel v drsnych klimatickych podminkach neco vydrzet.


13.11.2012 v 21:44Pavel

Netvore o mém charakteru víš kulové.O tvém svědčí ty tvé štěky tady!


12.11.2012 v 19:01Netvor

Ad Hamoun
Vážený pane , tykejte lidem vaší kategorie.
Já ekoteroristy nemám rád a netruchlím po nich. RIP pan Košťál několik let blokoval obnovu Bezručovy chaty, ale stavba Slezského domu mu nevadila. Je zajímavé, že tato stavba byla tak rychle povolena a Beskydčanu to nevadilo.
Mějte se dobře a starého člověka '(mě) nechte na pokoji.


12.11.2012 v 18:11Hamoun

MS, Slezský dům => AK, Bezručka => KČT.


Netvor, že to píšeš zrovna ty. Ty, který si na tomto webu psal neuctivě k mrtvému Leovi Košťálovi. Ty jsi opravdu ztělesnění morálních principů.


12.11.2012 v 14:45MS

Rád bych se tedy zeptal, komu bude patřit zmíněný Slezský dům - KČT nebo AK1324 (původce snahy o nesmyslné přejmenování tří budov..)? Děkuji za objasnění.


12.11.2012 v 08:54Netvor

Pro P.T. Pavla a Hamouna
Pro lidi vašeho charakteru Bezručku určitě nestavíme. Vy se plně vyžijete u konkurence o dům dál. Tam budete mezi svými.
Turistice a Lysé hoře zdar!

Netvor


12.11.2012 v 08:47Už to šlo

Ano email byl v pořádku (info@lysahora.cz ) a to že jsem se pak ještě dotazoval na možnost placené reklamy jak na webu tak na plachtách, tak taky bez odpovědi. A asi vrcholem bylo když jsem si zaplatil v Kravíně ubytování a koupil si výjezdní povolenku přes Papežov. Když jsem tam dojel s lidmi kteří díky svému stáří již na Lysou nikdy nevyjdou a někteří za celý život na Lysé ani nebyli, tak sám majitel Kravína i Kameňáku na mne zavolali policií. Policajt dojel zkontroloval povolenku a omluvil se, načež jim sdělil, že vše je v pořádku. Tak začali argumentovat tím, že povolenka od rádiokomunikací je falzifikát a chtěli vidět doklad o zaplacení poplatku za výjezd atd. Prostě arogantní 4%cenťáci. Takže já mám jasno.


12.11.2012 v 08:26Vláďa Ondruch

Dobrý den,
bohužel, ale žádný dotaz nám nedošel.
Klub turistů má své stránky o výstavbě Bezručovy chaty - ZDE. Jsou tam i kontakty, atd...

Hezký den :-)


11.11.2012 v 23:57Hamoun

"Už to šlo" A psal jsi jim na info@lysahora.cz nebo na inf@...? Pokud jsi se uklepl a na ten druhý mail a pokud neměli nastaven doménový koš, tak jim tvoje zpráva nemusela dorazit.


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKYNEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 09.11.2012 v 20:46 hodin