mapa
poende

Na Lysou horu s průvodcem

Připraveny jsou dva termíny - 18. května a 8. června 2013
Po zimní odmlce mohou opět všichni malí či velcí turisté vyrazit na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu společně s průvodcem!
Připraveny jsou hned dva termíny, a to konkrétně 18. května a 8. června 2013. Sraz je již tradičně u lanového centra Opičárna v Ostravici v 8.30 hod. Akce se koná ZDARMA.
V průběhu výstupu vás průvodce seznámí na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty. Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Zapojit se můžete také do vědomostní soutěže, a pokud správně odpovíte a budete mít štěstí, můžete ve slosování vyhrát tašku s upomínkovými předměty.
Zájemci se mohou na první termín hlásit do čtvrtku 16. května 2013, 14.00 hodin na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu janovska.dagmar@beskydy-info.cz . Uzávěrky přihlášek pro druhý termín je také čtvrtek 6. června 2013, 14.00 hodin. Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto naše webové stránky!
Na Lysou horu s průvodcem

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.05.2013 v 07:30 hodin