mapa
poende

Lysohorská nej …aneb co jste ještě nevěděli

Komentovaný výstup na Lysou horu
Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory.
Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2-3 hodiny dle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou však za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.
Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší.
Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem. Všichni účastníci výstupu dostanou jako upomínku na výstup propagační materiál věnován Lysé hoře.
Výstup se koná 23.7., 13.8. a 27.8.2013 v 08.30 hod., sraz Ostravice - lanové centrum Opičárna, cena činí 50,-Kč/os., děti do 6 zdarma, min. počet účastníků je 6 platících osob., nutná rezervace na: janovska.dagmar@beskydy-info.cz nebo na tel. 558 676 909, akce proběhne jen za příznivého počasí !!!
Více po kliknutí ZDE.
Na Lysou horu s průvodcem

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.07.2013 v 20:49 hodin