mapa
poende

Na kole na Lysou horu

Dřina, hodně drsný sjezd i spousta krásných míst
Článek po kliknutí ZDE.
Výlet na Lysou horu se dá pojmout třeba jako náročný trénink, ale také jako zajímavý výlet krajinou plnou krásných míst a pěkných výhledů.

Jediná trasa, která je celá po asfaltu a tudíž je vhodná pro silniční kola, vede z místa, které je známé jako Papežov v údolí mezi obcí Krásná a horskou osadou Visalaje. U Papežova je malé parkoviště, od něj míří cesta strmě vzhůru. Je zde zákaz vjezdu, takže cyklistický ráj. Na této cestě k vrcholu Lysé hory není kde zabloudit, stačí se držet asfaltu. Počítejte ovšem s tím, že jde o osm a půl kilometru drsného stoupání. Kdo zvládne těchto osm a půl kilometrů do jedné hodiny, je dobrý.

Špičkoví cyklisté to dávají v čase kolem 35 minut. Občas se tam dají potkat v tréninku někteří z těch nejlepších světových jezdců. Doporučuji nesnažit se držet s těmito cyklistickými esy tempo, pokud ovšem sami nejste extratřída nebo pokud netoužíte po infarktu…
Lysa Hora z větroně
Pohled na Lysou horu z větroně ;-)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 3 názory)


01.09.2013 v 09:37Milan

Ano, bezpečnost by měla být na prvním místě a to by si měli uvědomit všichni. Nemůžu se spoléhat na to, že mi někdo předem vyznačí trasu a upozorní na nebezpečná místa. Přece je to na každém z nás kolik máme rozumu a jak se budeme chovat a když to znám, tak si budu dávat pozor, když to neznám, tak si budu dávat pozor o to větší. Bohužel je spousta cyklistů, kteří si pletou sjezd z Lysé se závodní dráhou a vůbec nepřemýšlejí, že např. komunikace na Lysou slouží především k obslužnosti Lysé hory a tak se po ní pohybuje technika. Tak nějak nechápu jak může někdo z Lysé po cestě letět na kole jak šutr, řezat zatáčky a pak se divit, že si natluče, když potká v cestě nějakou díru nebo v protisměru za zatáčkou vozidlo, které může jet sebeopatrněji, ale co nadělá, když se mu v protisměru z kopce ze zatáčky vyřítí splašený cyklista, jehož jedinou reakcí v tom okamžiku je otevřít ústa údivem a zavřít oči.:-)Každý je odpovědný sám za sebe a podle toho by se měl chovat.:-)


01.09.2013 v 07:45Milan Ž.

Souhlasím s Pájou je pěkné se dozvědět o krásných výhledech. Zapomíná se ovšem na bezpečnost a tak zmínka o frekventovanosti a o tom že je třeba dávat pozor na sjíždějící cyklisty a díry v silnici je na místě.


17.08.2013 v 22:12Pavel

Tlacháte a neupozorníte na rozbitou cestu, hlavně v úseku pod Zimným.
Čus.
Pája


Zveřejněno 15.08.2013 v 09:21 hodin