mapa
poende

Lysohorská nej ... aneb co jste ještě nevěděli

Komentované výstupy na Lysou horu v roce 2015
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. bude i v letošním roce pokračovat s komentovaným výstupy na Lysou horu, na které jste srdečně zváni. Sejdeme se vždy v 8.30 hod. u lanového centra Opičárna v Ostravici. Cena výstupu činí 50,-Kč/osoba. První výstup se uskuteční v sobotu 13.6.2015 a pak budou následovat prázdninové termíny a sezónu uzavřeme téměř podzimním výstupem v sobotu 19.9.2015. Akce jsou pořádány na objednávku, uzávěrka přihlášek je vždy nejméně 3 dny před samotným výstupem. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
Rozpis průvodců:
13. 6. sobota
14. 7. úterý
28. 7. úterý
4. 8. úterý
18. 8. úterý
19. 9. sobota
Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná a má převýšení 700 m. Odměnou vám však za náročný výstup bude překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší.
Více informací po kliknutí ZDE.
Lysohorská nej ... aneb co jste ještě nevěděli

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.06.2015 v 08:35 hodin